yeb Schreef:
-------------------------------------------------------
> De Romeinen zijn in mijn visie nooit over de Rijn
> getrokken want met de Rhenus werd volgens mijn
> onderzoek niet de Rijn bedoeld maar de Schelde.
> Daarom past naar mijn mening geen enkele van de
> door Dagobert voorgestelde Romeinse legermarsen
> bij het kamp Bielefeld-Sennestadt.
> Waarom met Magna-Germania een gebied in
> Noordwest-Frankrijk werd bedoeld heb ik in mijn,
> door Dagobert op deze website geplaatst artikel,
> ‘De Nieuwe Kaart van Germania’ uiteengezet.
>
Er is natuurlijk niks mis mee om er een andere visie op na te houden, maar als die visie zó enorm in tegenspraak is met wat de archeologie ons duidelijk maakt, dan geeft die visie toch te denken.
Twee samenhangende vragen schreeuwen binnen jouw visie om een antwoord:
Als de Rhenus niet de Rijn, maar de Schelde is en met ‘Germania Magna’ een gebied in Noordwest-Frankrjk bedoeld werd …
1. Hoe komt het dan toch dat we de archeologische sporen van de Romeinse legioenen die opereerden na het tijdperk van Julius Caesar (en ten noorden van de Alpen) allemaal vinden langs de Rijn, langs de Lippe, tot ver Duitsland in bij Kalkriese, bij Minden, bij Hannover, bij Hildesheim tot ‘am Harzhorn’. (Sporen van castella, marskampen, slagvelden, …)
2. Hoe komt het dan toch dat we in het door jou voorgestelde gebied Noordwest-Frankrijk archeologisch geen enkel spoor van deze legioenen terugvinden. Evenmin langs de Schelde.
Ik kan me niet voorstellen dat je hier niet over hebt nagedacht.
Groet,
Dagobert
Science: An orderly arrangement of what at the moment seem to be facts.