Mee eens. Het energie en waterverbruik is tamelijk absurd. Net als bij de cryptomunten.
Het valt mij altijd op dat in dit soort gevallen van digitale “vooruitgang” duurzaamheid nauwelijks een item is.
Maar het valt ook niet te ontkennen dat AI, als je het zo moet noemen, best al wel toepassingen heeft die zeer de moeite waard zijn. Sommige taken zijn door een menselijk brein gewoon niet te verwerken zoals AI dat kan. En als het wel kan dan duurt het een eeuwigheid voordat een mens een zekere hoeveelheid data verwerkt heeft en daar vervolgens dan ook iets mee kan.
Maar de voorbeelden die ik tot nu toe gezien heb van Lolke en Erik, op het vlak van geschiedenis, hebben op mij geen verpletterende indruk achtergelaten.
Bij mij overheerst vooral de zorg omtrent de reële situatie dat we teveel taken aan AI gaan uitbesteden, waar AI niet goed genoeg mee omgaat. Met als risico het veroorzaken van veel menselijk leed. Zien sommige (veel?) techneuten dit simpelweg als ‘collateral damage’?
Groet,
Dagobert
Science: An orderly arrangement of what at the moment seem to be facts.